aramex
02 دی 1401 - 12:20

نقش وزیر ورزش در ناکامی احتمالی تیم ملی با کی‌روش/ آقای سجادی! استدلال فنی‌تان چیست؟

وزیر ورزش و جوانان که هم به صورت شفاف و هم در لفافه حمایت خود را از کی‌روش اعلام کرده کاش به عنوان «فردی ورزشی» پاسخ دهد که استدلال فنی‌اش در این باره چیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، ماجرای سرمربیگری تیم ملی با وجود گذشت بیش از سه هفته از پایان مسابقات ایران در جام جهانی 2022 قطر همچنان مبهم است و هیچ‌گونه خبر و اثری از تلاش برای مشخص شدن تکلیف نیست. هر چند از صحبت‌هایی که رئیس و نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال داشته‌اند کاملاً مشخص است که این دو موافق ادامه فعالیت کارلوس کی‌روش هستند اما در عین حال هیچ‌گونه اظهار نظر رسمی در این باره انجام نشده و فدراسیون موضع قاطعی نگرفته است.

در عین حال گفته می‌شود با توجه به عملکرد تیم ملی در جام جهانی 2022، سایر اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مخالف ادامه حضور کی‌روش هستند هر چند خیلی نمی‌توان به این موضوع استناد کرد چرا که بارها نظرات برخی افراد به مرور زمان و به دلایل مختلف تغییر کرده است.

سرنوشت نیمکت تیم ملی البته همیشه سؤالی بوده که از وزیر ورزش و جوانان نیز پرسیده شده است. حمید سجادی با توجه به جایگاهی که دارد درباره همه اتفاقات ورزش مورد پرسش قرار می‌گیرد از جمله سرمربی تیم ملی فوتبال. سجادی 9 آذر و پس از بازگشت تیم ملی به ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که موافق ادامه حضور کی‌روش است یا خیر؟ گفت: «ما در وزارت ورزش بله. ما ممنون زحمات او هستیم».

وزیر ورزش اما سعی کرد به مرور موافقت قطعی وزارت ورزش را کمرنگ جلوه دهد و این‌گونه بگوید: «اگر یک فدراسیون همچون فوتبال تصمیم فنی گرفت مثل آوردن کی‌روش، وظیفه ما این است که حمایت کنیم تا زمان تلف نشود. مثلاً امروز فدراسیون فوتبال می‌گوید مجدداً در خدمت کی‌روش باشیم، حتماً ادله‌ای دارند و در این زمینه بررسی صورت گرفته و روی آن فکر شده است. اگر غنای فکری و برنامه‌ای روی تصمیمات باشد، حتماً حمایت کرده و موانع را از سر راه آن رشته ورزشی برمی‌داریم و منابع کشور را در اختیارشان قرار می‌دهیم که نتیجه بگیرند».

سجادی یکی دو موضع مشابه دیگر در این زمینه داشته و تلاش کرده برخلاف صحبت‌های بعد از بازگشت تیم ملی، شفاف و صریح از کی‌روش حمایت نکند اما لحن صحبت‌هایش به گونه‌ای است که مشخص است همانند رئیس و نایب رئیس فدراسیون موافق ادامه حضور کی‌روش بوده کما اینکه پیش از جام جهانی نیز گفته می‌شد مجموعه وزارت ورزش نقش اساسی در بازگشت کی‌روش به ایران داشته است.

موضع‌گیری سجادی از این باب حائز اهمیت است که او به عنوان مسئول اول ورزش کشور همانگونه که در موفقیت‌ها سهیم است در ناکامی‌ها نیز سهم دارد. او که فردی ورزشی است کاش به این سؤال پاسخ دهد که با چه استدلال فنی موافق ادامه حضور کی‌روش است؟ آیا عملکرد تیم ملی در جام جهانی مورد قبول او است؟ مگر کی‌روش نیامده بود که «فاجعه نبازیم»، «برابر آمریکا نتیجه خوبی بگیریم» و «صعود کنیم»؟ کدام یک از این اهداف محقق شد؟ آیا حمید سجادی به عنوان یک فرد ورزشی با توجه به شرایط تیم‌های دیگر در آسیا (ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی، عربستان، قطر، عراق و...) به موفقیت تیم ملی در جام ملت‌های آسیا 2023 خوشبین و امیدوار است؟

سجادی قطعاً می‌داند هر صحبتی که اکنون انجام می‌دهد تأثیر مستقیمی در آینده ورزش ایران دارد و اگر امروز خواسته یا ناخواسته، صریح یا در لفافه از کی‌روش حمایت می‌کند، در آینده باید پاسخگوی ناکامی احتمالی باشد، مگر اینکه خودش باور داشته باشد که سال آینده دیگر در این مسئولیت قرار ندارد!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 927924